Afganistan Diyaloğu Konferansı

Afganistan’ın başkenti Kabil, 7 Haziran’da Birgün sürecek bir konferans gerçekleştirilecektir.

Asya Uluslararası Kalkınma Araştırma ve Çalışmaları Organizasyonu (AIDRSO); gerçekleştirilecek olan bu toplantıda Afganistan dışından katılan Müslümanlar İle hem Afganistan’da hali hazırda var olan ekonomik sıkıntıları hem de bir ülkenin geleceğini kuracak olacak eğitim ile ilgili bir istişare ve diyalog hükmünde bir konferans gerçekleştirileceğini duyurdular.

Detayı alt linkte kendi sayfalarında verilen konferansı şu açıdan önemsiyoruz; birçok kişi çiçeği burnunda olan bu yeni devlet ile ilgili çok şeyler yazıyor, çiziyor, komplo teorileri ile şüpheler oluşturuyor ve onların geleceği ilgili tavsiyelerde bulunuyordu.

İşte bu gibi kimselere karşı; “Buyrun ne tavsiyeniz var, sizden biz direkt dinleyelim, heybenizde ne var dökün” dercesine bir toplantı organize edilmiş oldu.

O nedenle elinde ciddi katkıları olacak, tavsiyeleri olacak kimselere yönelik en azında bir diyalog kapısı ve fırsatı açılmış oldu.

Rabbim emeklerini zayi etmesin. Bu konferansı hem onlar için hem dünya Müslümanları için mübarek kılsın.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02TQr7AwxSfDuSeSavrHKjHvWXuFqMFq4sdvYs8gqq72MK3PcLjfaUuFCUJQGbqu3Xl&id=102312635647090&sfnsn=scwspwa

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir