Batı’nın İslam Korkusu ve Yeni Haçlı Seferleri

Her zaman İslam ile savaş halinde olan Batı, kendi topraklarındaki Müslüman kitlelerin sayısı geri dönüşü olmayan seviyelere ulaşınca, ciddi endişelere kapıldığı görünüyor. Bunun sonucunda da kendi topraklarında bir Haçlı Seferi başlatmışa benziyor.

29/11/2019 tarihli bu haberde Fransız yazar Stephen Johanny özetle diyor ki:
“Sonunda Müslümanların sayısı Fransa’da dönüşü olmayan bir noktaya ulaşınca devlet radikalizmle mücadele etme kararı aldı. Öyle görünüyor ki bunu gerçekleştirmek için kuvvete başvuracaktır. Ayrıca her tür siyasal İslam ile de mücadele edebilmek adına Rusya ile yakınlaşabilir. İyi olan şu ki; gelecek Salı günü Buffo Sarayı’nda düzenlenecek “İslamlaşma ile mücadele ve toplumun geri çekilmesi” konferansında Bakan Belobet, Blancer, Dinormandi, Chiapa ve Christophe Castaner katılımıyla İçişleri Bakanlığı ile bir araya geleceğiz. Hedef ise, Fransa’da radikalizm ile savaşmak olacaktır. Şuana kadar radikal fikirlere yakın 12 mescit, 4 okul ve 130 kahve kapattık. Devlet, radikalizm ile savaşma planını gerçekleştirmek için (Sosyal Sigortalar Fonu’ndan ayırarak) büyük bir bütçe hazırlamıştır. Plan ülke genelinde uygulanacak ve Perşembe günü bütün devlet kurumlarına yeni talimatlar verilecektir.”
(https://shuounislamiya.com/3070)

Radikalizm ile mücadele gibi gizleyici jargonlara bakmayın. Neticede şimdiye kadar terörizmle mücadele diyorlardı. Buna bir de radikalizmi ekleyeceklerdir. Batı’ya dışarıdan giden Müslümanların yanında, kendi halklarının Müslümanlaşması da onlar için büyük bir endişedir artık. Ancak bunlar sadece hızlandırıcı sebepledir inşallah. Sonuçta Resûlullah ﷺ’tan Roma’nın da fethedileceği müjdesini alıyoruz. Önemli olan Müslümanların sözde değil, özde Müslüman olmayı başarabilmeleridir. Bugün Müslüman geçinen kitlelerde cehaletin yanında, türlü hastalıklar da hat safhadadır maalesef. En tutucu Müslüman’da bile en azından beşerin düzenlerin kendine ray yaptığı ırki ayrıcalık hastalığı vardır.
[Aldiyaî]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir